Marketing mobilny jest idealny do zatrzymania obecnych klientów, jednak może zostać uznany za spam, gdy zostanie użyty do przyciągnięcia nowych.

Oczywiście wiesz, że utrzymanie klientów jest o wiele bardziej opłacalne niż próba pozyskania nowych. Przeczytaj poniższy artykuł, a znajdziesz więcej równie ważnych porad.Bądź na bieżąco z wiadomościami. To doskonale pasuje do bycia istotnym. Możesz wysłać e-maila o czymś, co się dzieje, ale nie zawsze jest on tłumaczony, gdy musisz wysłać wiadomość tekstową. Nie bądź za wcześnie ani za późno ze swoimi wiadomościami. Na przykład możesz ogłosić wyprzedaż na kilka minut przed otwarciem sklepu, w przeciwieństwie do dni.Zrób swoje badania. Zrozumienie, jak działa marketing mobilny, to najważniejszy krok, jaki należy podjąć, zanim się w to zagłębi. Wyszukaj inne kampanie marketingowe i zobacz, które z nich się sprawdziły, a które nie. Posiadanie tych informacji w kopii zapasowej może być dobrym sposobem na udaną drogę do marketingu.Zatrudnij konsultanta. Nie wszyscy są technologicznie obeznani, więc jeśli nie masz takich skłonności, może najlepiej zatrudnić kogoś, kto wykona za ciebie brudną robotę. Powinieneś dokładnie przyjrzeć się pochodzeniu tej osoby, aby upewnić się, że jest szanowana i profesjonalna, zwłaszcza jeśli będzie stałym członkiem twojego zespołu.Zdecyduj już teraz, czy zamierzasz używać kodów QR czy 2D w swojej kampanii mobilnej. Twoi odbiorcy mogą nie rozumieć, jak wykorzystać określoną technologię, więc musisz upewnić się, że wybierasz coś aktualnego, popularnego i przyjaznego dla ludzi. Prowadzisz marketing do zwykłych ludzi; nie każdy będzie obeznany z technologią.Spotkaj się z klientami tam, gdzie są, aby zwiększyć sprzedaż. Dzięki tym poradom możesz mieć udaną kampanię marketingu mobilnego

Marketing mobilny jest dziś koniecznością dla większości firm, więc musisz być na bieżąco.

Lokalne wyszukiwanie produktów, skutkujące natychmiastową wyprzedażą, szybko staje się popularną metodą zakupów wśród konsumentów. Jeśli nie możesz ich wyszukiwać na telefonie komórkowym, przegapisz potencjalną sprzedaż!Jeśli zamierzasz używać kodu QR, upewnij się, że obraz jest bardzo łatwy do skanowania. Ludzie nie poświęcą czasu, aby to rozgryźć. Możesz skorzystać z bezpłatnego generatora kodów QR online, który będzie również śledzić, ile osób skanuje Twój obraz.Ponieważ użytkownicy będą oglądać je na małych ekranach, mobilne komunikaty reklamowe muszą być krótkie, jasne i wyraźnie pilne. Każda reklama powinna koncentrować się na wezwaniu do działania, które nakazuje rynkowi coś zrobić. Zapominanie o umieszczeniu wezwania do działania w wiadomościach reklamowych na telefon komórkowy jest częstym błędem, który często popełniają początkujący użytkownicy.Nie wysyłaj wiadomości SMS pisanymi wielkimi literami ani nie dodawaj wielu wykrzykników lub znaków zapytania dla podkreślenia znaczenia. Mobilne środowisko SMS jest bardzo osobiste. To niewielka ilość tekstu powiązana bezpośrednio z miejscem na urządzeniu mobilnym, w którym użytkownik otrzymuje również komunikację osobistą. Pisanie wiadomości wielkimi literami lub z szaloną interpunkcją może być bardzo zniechęcające. Komunikat „all cap” przypomina krzyki w Internecie, a liczne wykrzykniki mogą sprawiać wrażenie, że próbujesz ciężko sprzedać swoje towary lub usługi.Wysyłane wiadomości powinny być krótkie i precyzyjne. Większość ludzi nie przeczyta długich wiadomości na swoich telefonach komórkowych lub tabletach. Twoje wiadomości powinny od razu wspomnieć o produkcie lub ofercie, którą reklamujesz. Sformułuj swój przekaz tak, aby wzywał do działania: powinieneś zachęcić ludzi do zapoznania się z Twoją ofertą.Podsumowując, było mnóstwo kluczowych informacji dotyczących marketingu mobilnego, zgodnie z obietnicą na początku tego artykułu. Zdecydowanie rozważ niektóre z wymienionych sugestii, a przekonasz się, że masz narzędzia, które pozwolą znacznie rozszerzyć obecną działalność marketingową lub wzmocnić obecną.

About Redakcja

administrator