Życie rodzica składa się z większych i mniejszych obowiązków.

Jednym z nich jest organizacja urodzin dla dziecka oraz prezentów z tej okazji. Jest to na pewno bardzo radosny i wyjątkowy dzień dla całej rodziny, jednak aby był w 100 procentach udany, trzeba to święto starannie przygotować.

Wybór miejsca i dekoracji

Na początek warto pomyśleć o miejscu, gdzie miałoby się odbyć urodzinowe przyjęcie. Obecnie bardzo popularne stało się wynajmowanie sal zabaw czy klubokawiarni dziecięcych do organizowania tego typu imprez. Jednak tradycyjne świętowanie w domu też ma swoje uroki. Na pewno jest tańszym wariantem i gwarantuje bezpieczną, domową atmosferę. Gdy ten wybór mamy już za sobą, trzeba określić liczbę gości i powiadomić ich o planowanym przyjęciu. Ciekawym pomysłem jest przygotowanie zaproszeń wspólnie z dzieckiem. Podobnie, jeśli chodzi o dekoracje urodzinowe. Można część z nich kupić, a niektóre zrobić samemu razem z dzieckiem – wtedy nasza pociecha będzie miała szansę wziąć bardziej aktywny udział w przygotowaniach do imprezy. Jakie dekoracje można stworzyć? Może to być napis z kolorowych liter układających się w hasło: Wszystkiego najlepszego! Następnie, kolorowe spiczaste czapeczki, konfetti czy kolorowe balony. Te ostatnie oczywiście trzeba zakupić – albo w wersji tradycyjnej do pompowania powietrzem, albo gotowe Balony z helem

Idealne przyjęcie urodzinowe twojego dziecka – jak to zrobić?

Jakie przysmaki przygotować

Pozostaje jeszcze kwestia menu i urodzinowego tortu. Jeśli gośćmi będą głównie dzieci, to warto pomyśleć o zdrowych przekąskach, aby słodkości nie zdominowały stołu. Dobrym pomysłem są owoce i warzywa pokrojone w cząstki oraz paseczki. Do tego kanapeczki ciekawie udekorowane tak, aby kusiły oczy naszych milusińskich. A poza tym oczywiście ciasta, ciasteczka, chrupki. Natomiast tort jest elementem obowiązkowym na każdym przyjęciu urodzinowym i jeśli jest robiony na zamówienie, to może przybierać różne warianty, zarówno smakowe jak i wizualne. Obecnie wiele cukierni może się pochwalić bardzo bogatą ofertą na przygotowanie tortów na każdą okazję.

Upominki dla dzieci

Na koniec oczywiście nie można zapomnieć o prezentach dla naszego dziecka. Tutaj na pewno każdy z gości będzie miał własną wizję podarunku. My za to możemy pomyśleć o jakimś drobnym upominku dla naszych przybyłych. Dobrym pomysłem mogą być Balony foliowe dla dzieci zwierzątka. Będzie to niewielki wydatek, a taki latający balon zawsze sprawia niesamowitą frajdę dla każdego dzieciaka. Możemy wybrać balony tradycyjne albo w określonych kształtach np. postaci z bajek, zwierzątek czy pojazdów. Dzięki temu wszyscy goście zostaną również obdarowani drobnymi prezentami od naszego dziecka.

About Redakcja

administrator