Wybierając płytki, które chcemy zastosować w naszej łazience czy też w innych pomieszczeniach, powinniśmy zwrócić uwagę, aby był to produkt o wysokiej jakości.

Często płytki gatunku pierwszego są rektyfikowane, czyli przycięte w taki sposób, aby idealnie do siebie pasowały, tworzyły bardzo równą podłogę. Najpopularniejszym obecnie materiałem jest gres szkliwiony, jest to płytka wytrzymała, odporna na nacisk, możemy zastosować ją także na zewnątrz, ponieważ jest mrozoodporna, wytrzymuje minusowe temperatury.

Płytki do stylowej łazienki

Jakie właściwości powinna posiadać płytka podłogowa?

W przypadku łazienki oraz kuchni należy zwrócić szczególną uwagę na wszystkie właściwości, jakie posiadają płytki, które chcemy położyć na podłodze. Z pewnością ważne są właściwości antypoślizgowe, nie możemy dopuścić, aby na podłodze w łazience znalazła się śliska płytka, która dodatkowo pokryta wodą czy też mydłem spowoduje upadek. Dlatego powinniśmy sprawdzić właściwości płytek, najczęściej oznaczone są one symbolem R, który określa śliskość płytki. Dodatkowo znajdziemy także symbol PEI, który określa stopień ścieralności, warto zwrócić uwagę, aby w miejscach, gdzie często będziemy chodzili, przykładowo w przedpokoju, zastosować płytki o odpowiednim stopniu wytrzymałości. Natomiast w salonie czy też w łazience możemy zastosować płytki, które są mniej odporne na ścieranie.

Poszczególne rodzaje płytek mogą mieć także różną podatność na zabrudzenia, płytki, które nie byłyby zabezpieczone odpowiednio impregnatem lub też warstwą szkliwa, mogłyby przyjmować wodę, wilgoć. W ten sposób powstałyby plamy, płytka zostałaby odbarwiona. Dlatego też wybieramy płytki szkliwione lub też odpowiednio zaimpregnowane, które będą dodatkowo odporne na środki chemiczne, oleje czy też zmienne warunki atmosferyczne, jeżeli płytka będzie znajdowała się na zewnątrz.

Wiele płytek dostępnych w sklepach może naśladować kamień, beton czy też drewno. Są to płytki, które sprawiają, iż nasze podłogi będą bardzo eleganckie, dobrym przykładem jest seria płytek Egen Prime, które posiadają rysunek charakterystyczny dla kamienia naturalnego. Płytki te dostępne są na stronie internetowej http://plytkigres.yblog.pl, gdzie możemy zobaczyć poszczególne modele różniące się odcieniami oraz rysunkiem.

About Redakcja

administrator