Wkroczenie po raz pierwszy w cudowną i obfitą krainę ogrodnictwa może wydawać się nieco zniechęcające, ale pamiętając o pomocnych wskazówkach wymienionych poniżej, wkrótce odkryjesz, że uprawiasz wszelkiego rodzaju warzywa i kwiaty, na równi z jedni z najlepszych ogrodników w okolicy.Uprawiaj warzywa i owoce do picia.

Często pomijane, ale łatwe w uprawie są przedmioty, z których można zrobić fantastyczne i pożywne napoje. Te jagody i soki owocowe można zamrażać, konserwować lub przerabiać na wino i twardy cydr. Dobrze zrobione wino jabłkowe lub jagodowe może zaczynać się od 10-12 dolarów za butelkę, więc może to być również zysk dostępny w ogrodzie.Gdy nadejdzie zima, możesz uratować kilka roślin, przenosząc je do domu. Możesz uratować tych, na które wydałeś najwięcej pieniędzy lub tych, które są odporne. Wykop roślinę bez uszkadzania korzeni i umieść ją w odpowiednio dużej doniczce.Nawozić glebę, którą zamierzasz zasadzić na trzy tygodnie przed sadzeniem. W ten sposób pomagasz glebie poprawić jej zdolność do zatrzymywania składników odżywczych i wody, co jest szczególnie ważne w przypadku nowych roślin. Istnieje wiele nawozów do wyboru w lokalnym sklepie ogrodniczym.Jeśli lubisz sadzić róże, zanim kupisz jakąkolwiek odmianę, zadaj sobie pytanie, jakie cechy chciałbyś mieć od swoich róż. Różne odmiany mają różne cechy, takie jak zapach, serdeczność i rozmiar, żeby wymienić tylko kilka. Cechy, które najbardziej chcesz od krzewu róży, wpłyną na Twoją decyzję, jaką odmianę zasadzić.Jeśli uzyskujesz bardzo małe plony owoców lub kwiatów, sprawdź poziom pH gleby. Jeśli poziom pH jest zbyt wysoki lub zbyt niski, może to wpłynąć na ilość składników odżywczych, które Twoje rośliny mogą wchłonąć. Rośliny potrzebują różnych składników odżywczych na różnych etapach swojego życia, aby być zdrowym, odnoszącym sukcesy i owocować.Nie kupuj doniczek. Komercyjne działki roślinne z centrum ogrodniczego mogą być bardzo drogie, od 5 do 100 USD. Każdy pojemnik z kilkoma otworami spustowymi przebitymi w dnie może służyć jako doniczka, więc aby zaoszczędzić dużo pieniędzy, zacznij recykling pojemników na żywność już dziś.Nie przycinaj trawy zbyt krótko. Jeśli pozwolisz swojej trawie zachować pewną wysokość po koszeniu, będzie ona w stanie wchłonąć więcej słońca i wilgoci, dzięki czemu trawnik będzie bardziej bujny i zielony. Skorzystaj z tych wskazówek dotyczących ekologicznego ogrodnictwa w swoim ogrodzie!

Im krótsza trawa, tym płytsze korzenie, co sprawia, że ​​na trawniku częściej pojawiają się brązowe plamy.Możesz przetestować żywotność swoich nasion, mocząc je przez noc.

Wrzuć je do pojemnika z wodą i trzymaj w ciemnym miejscu przez jeden dzień. Sprawdź lokalizację nasion. Jeśli opadną na dno, nadają się do użytku. Jeśli uniosą się na szczyt, mogą być martwi.Podczas pracy w ogrodzie noś wygodne buty i odzież. Nigdy nie pracuj w ogrodzie w bosych stopach lub w sandałach. Noś buty, które są sznurowane i zapewniają dobrą amortyzację i wsparcie łuku. Jeśli na dworze jest gorąco i słonecznie, noś nakrycie głowy chroniące przed słońcem i ubrania, które ochronią skórę przed poparzeniem. Im bardziej czujesz się komfortowo, tym bardziej będziesz cieszyć się swoim ogrodem.Po przeczytaniu i zastosowaniu wymienionych powyżej pomocnych wskazówek, powinieneś poczuć się nieco swobodniej w krainie ogrodnictwa. Masz narzędzia i teraz musisz ich użyć. Powinieneś czuć się zainspirowany i gotowy do rozpoczęcia swojej ogrodniczej podróży, aby uprawiać piękniejsze i smaczniejsze rośliny i plony.

About Redakcja

administrator