Osoby które lubią aktywny wypoczynek, długie piesze wędrówki czy też wycieczki rowerowe z pewnością powinni odwiedzić Sudety.

Znajdziemy tu wiele długich, pięknych szlaków, warto zwrócić uwagę iż Sudety nie są zbyt często odwiedzane przez turystów tak jak przykładowo Zakopane czy też kurorty nadmorskie. Znajdziemy tu zatem spokój i ciszę, będziemy mogli wypoczywać w odpowiednich warunkach.

Dlaczego warto przyjechać do Międzygórza?

Wczasy w Sudetach

Śnieżnik ma wysokość 1423 m n.p.m., znajduje się on na granicy polsko-czeskiej w powiecie kłodzkim. Znajduje się tutaj schronisko turystyczne, przez szczyt przechodzą trzy szlaki turystyczne z Polski oraz Czech, jest to szlak zielony, żółty oraz czerwony, możemy dojść z nich do Przełęczy Płoszczyna czy też na stronę czeską. W Międzygórzu znajdziemy wiele szlaków, które przystosowane są do uprawiania narciarstwa biegowego, łagodne wzniesienia pozwalają na uprawianie narciarstwa także osobom mniej zaawansowanym. Dodatkowo możemy skorzystać z innych sportów zimowych, możemy pojeździć na nartach czy też na snowboardzie. W okresie zimowym na trasach pracuje ratrak, który dba o przejezdność szlaków, dzięki temu możemy liczyć na długie zjazdy po pięknej okolicy.

Naturalnie Międzygórze oferuje także bogatą ofertę noclegową, znajdziemy tutaj wiele hoteli, z pewnością na uwagę zasługuje pensjonat Słoneczna Willa. Jest to hotel który powstał w roku 1900 w międzygórzu, znajduje się tu także restauracja, oczywiście hotel wyposażony jest we wszystkie udogodnienia. Jego położenie jest bardzo atrakcyjne, ponieważ prowadzi obok niego szlak na Śnieżnik. Zatem osoby, które udają się do Międzygórza, przykładowo narty biegowe z pewnością mogą się tu zatrzymać, szybko dotrą na najważniejsze szlaki.

W Słonecznej Willi znajdziemy także dobrą restaurację, serwującą smaczne dania, dlatego dobrym pomysłem będzie zatrzymanie się w tym miejscu. Pensjonat oferuje noclegi międzygórze zatem może obsłużyć wymagających klientów którzy będą chcieli odpocząć aktywnie w czasie zimy.

About Redakcja

administrator