Podłogi laminowane są zwykle instalowane w bardzo prosty sposób na zatrzask.

Panele zazębiają się na krawędziach, tworząc solidną matę, która po prostu leży na podłożu, bez konieczności klejenia czy przytwierdzania gwoździami do podłogi. Montaż to prosta sprawa, najpierw układa się podkład piankowy, a następnie łączy rzędy paneli krawędzią do krawędzi na podłodze. Profesjonalna ekipa fachowców może położyć panele w pokoju w godzinę, a majsterkowicz w popołudnie.

Montaż podłóg laminowanych jest niezwykle prosty

Jak prawidłowo położyć panele podłogowe Quick Step floor

Laminat jest bardzo szybki i łatwy w montażu, możesz położyć panele w całym mieszkaniu w jeden weekend. Starsze typy podłóg laminowanych wymagały sklejania ze sobą poszczególnych kawałków, ale praktycznie wszystkie dzisiejsze podłogi laminowane wykorzystują zmodyfikowany system pióro-wpust, określany również jako klik-klik lub zatrzask. Poszczególne deski są łączone w sposób zazębiający, krawędź do krawędzi i koniec do końca. Ponieważ panele są wykonane z rdzenia z płyty wiórowej, łatwo jest je przyciąć tak, aby pasowały do kształtu i wymiaru pomieszczeń.

Jeśli szukasz paneli na podłogi w wilgotnych pomieszczeniach, jak kuchnie czy łazienki, wybierz panele wodoodporne. Producenci podłóg laminowanych opracowali teksturowane, antypoślizgowe warstwy użytkowe paneli, aby były bezpieczne i komfortowe do użytkowania. Zaletą podłogi z paneli jest łatwość samodzielnego montażu, jednak niewłaściwa instalacja laminatu może również prowadzić do problemów. Ważne jest, aby postępować zgodnie ze wszystkimi krokami zalecanymi przez producenta. Możesz również zwrócić się po pomoc do fachowców, którzy mają doświadczenie i wiedzę, aby dobrze wykonać pracę za pierwszym razem.

Podłogi laminowane są niezwykle trwałe i wszechstronne, w przeciwieństwie do prawdziwego drewna, prawie nigdy nie będą wgniatać, rysować ani plamić. Wynika to częściowo z warstwy ścieralnej nad warstwą fotograficzną, która zapewnia odpowiednią ochronę. Jeśli szukasz podłogi do swojego domu, wybierz wysokie jakości panele quick step floor. Panele laminowane to niezwykle łatwe w utrzymaniu rozwiązanie podłogowe w porównaniu na przykład z drewnem i dywanami, ponieważ nie pochłania brudu i wilgoci w takim samym stopniu.

About Redakcja

administrator