Uczelnie wyższe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W porównaniu jednak do kilkudziesięciu, a może nawet kilkunastu lat wstecz, zmieniły się sposoby zdobywania wykształcenia. Najnowocześniejsza metoda to zdobywanie wykształcenia poprzez Internet. Jakie kierunki studiów online są warte uwagi? Dlaczego w ogóle warto zainteresować się taką formą studiowania? Podpowiadamy!

Stosunki międzynarodowe

Przegląd kierunków studiów przez Internet zaczynamy od stosunków międzynarodowych. To specjalizacja przygotowana dla pasjonatów gospodarki światowej i polityki międzynarodowej. Zyskasz również wiedzę z „gorących” i nadzwyczaj popularnych zagadnień w ostatnim czasie, takich jak rasizm, migracja ludności, czy nieustannie zachodzące zmiany w środowisku klimatycznym. Zazwyczaj studiowanie na tym kierunku opiera się w głównej mierze o aspekty teoretyczne, co znacząco ułatwia kształcenie w trybie online.

Zarządzanie

To kolejny polecany kierunek studiów, który można realizować metodą online. Nauczysz się – jak sama nazwa wskazuje – zarządzać zasobami ludzkimi, procesami oraz przedsiębiorstwami z różnych sektorów gospodarki. Oprócz tego bliskie staną Ci się zagadnienia z takich dziedzin jak marketing i sprzedaż, a to pozwoli Ci na podjęcie pracy w wielu branżach na różnych stanowiskach.

Ekonomia

Studia ekonomiczne od lat są bardzo chętnie wybierane, niezależnie od formy nauki. I właśnie między innymi ich popularność sprawiła, że jako jedne z pierwszych były przystosowywane do formatu nauki zdalnej. Ten kierunek studiów gwarantuje Ci zdobycie obszernej wiedzy o zasobach finansowych, makroekonomii, mikroekonomii, finansach publicznych, analityce, czy nawet prowadzeniu przedsiębiorstwa. Ekonomiści nie mogą narzekać na problemy ze znalezieniem pracy, dlatego nie dziwi fakt, że jest to jeden z najbardziej rekomendowanych kierunków studiów.

Finanse i rachunkowość

Pozostaniemy jeszcze przy szeroko pojętych kwestiach ekonomicznych, ponieważ równie atrakcyjnym kierunkiem studiów są finanse i rachunkowość. Niemało wyjaśnia już sama nazwa, ponieważ zdobywa się cenne informacje i umiejętności z dziedziny właśnie finansów i rachunkowości. Ponadto każdy zostanie zaznajomiony z podatkami, bankowością i ubezpieczeniami społecznymi.

Na koniec warto dodać, że kierunki studiów przez Internet nie są gorsze od nauczania w trybie stacjonarnym – tak przekonują eksperci. Możemy spodziewać się na nich równie wysokiego poziomu i jakości kształcenia, jak na tradycyjnych studiach.

About Redakcja

administrator